24 maj 2015

"Sin City 2: Damulka warta grzechu"
"Sin City 2: Damulka warta grzechu"

Tytuł oryginału: "Sin City: A Dame To Kill For"
Rok: 2014
Gatunek: Kryminał, Thriller
Reżyseria: Robert Rodriguez, Frank Miller


Jest to typowy, trochę pokręcony kryminał. Zawarte jest wiele wątków i każdy odnosi się w końcu do zabijania. Głównymi cechami są bezwzględność i manipulacja. Mamy tez wątek można by powiedzieć miłosny, ale czy w ostateczności można go tak nazwać? Bardzo podoba mi się, że film jest czarno-biały, a tylko niektóre elementy są oznaczone kolorami. Są to najważniejsze elementy, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Całe miasto Sin City jest zapełnione przez jedną, wielką mafię, która rządzi wszystkimi i która na końcu zostaje obalona. Kto ma pieniądze - ten ma władzę. Ekranizacja jest bardzo brutalna także raczej nie przeznaczona dla młodszej widowni. Występują też elementy nagości, w sensie pornograficzne. Nie jest to film dla osób o słabych nerwach. Trzeba go przyjąć z dystansem.
O akcji:
Sin City to miasto pełne przestępstw i prostytucji. Film zawiera kilka wątków, w których w sumie prawie każdy odnosi się do szefa mafii - Roarka (Powers Boothe). Głównym motywem ma być kobieta, która uwiedzie każdego mężczyznę, a mianowicie Ava Lord (Eva Green). Jedyny, któremu udało się odeprzeć jej zaloty jest jej były chłopak Dwight (Josh Brolin). Innym elementem pobocznym jest historia cwaniaczka Johnny'ego (Joseph Gordon-Levitt). Zadarł z niewłaściwą osobą (którą jak się później okazuje jest jego ojciec) - Roarkiem. Oczywiście mamy też nieustraszonego i zabójczego stróża prawa Marva (Mickey Rourke). Jak potoczą się losy wszystkich bohaterów? Przekonajcie się sami.

Link ------> KLIK!

4 komentarze:

 1. Jeju, pierwszy raz widzę takiego bloga. Bardzo fajnie wygląda!
  Dobry opis filmu. Nie miałam okazji go jeszcze obejrzeć, ale może zrobię to w najbliższym czasie:)

  Zapraszam do mnie, jeśli Ci się spodoba- zaobserwuj:)
  http://juliaxiggy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz ;) Chętnie zajrzę do Ciebie ^.^

   Usuń
 2. O świetnie sie zapowiada, ogladne ;)
  Klikniesz w kliki w nowym poście będę wdzięczna ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio reklama tego filmu leciała na HBO ;) Kliknę ;)

   Usuń

Bardzo mocno dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli zostawisz link do swojego bloga, możesz mieć pewność, że do niego zajrzę.
Koniecznie napisz, jeśli zaobserwował(a/e)ś mój blog.

Jestem otwarta na wszelkie sugestie. Jeśli uważasz, że coś powinnam zmienić - koniecznie mi to napisz, a na pewno wszystko dokładnie rozważę. Jeśli w moich tekstach pojawiają się jakieś błędy - również mnie o nich poinformuj.