30 kwi 2015

"Rio 2"


"Rio 2" 

Rok: 2014
Gatunek: Animowany, Komedia, Przygodowy, Familijny
Reżyseria: Carlos Saldanha"Rio 2" to nic innego jak kontynuacja prześwietnej bajki "Rio". W tej części widzimy już szczęśliwą rodzinkę Blue i Julii razem z ich dzieciakami - Carlą, Bią i Tiagem. Tutaj także spotykamy się z powalającym soundtrackiem, nawet lepszym niż w pierwszej części animacji. Grafika także jak w pierwszej części jest świetna, no i oczywiście nowe postacie, zwłaszcza dodanie większej ilości ar modrych wzbudziło moją fascynację. Nowe miejsca i dużo zieleni, a także kolejne nadanie cech ludzkich tym zwierzętom to krok w dobrym kierunku. Tak samo jak w części pierwszej, zdarzają się sceny niewyobrażalnie wesołe, jak i te bardzo smutne, choć muszę przyznać, że w "Rio 2" jest jednak przewaga tych trochę przykrych scen, przy których łza się kręci w oku. Pomimo to, polecam tą bajkę.
O akcji:
Julia postanawia, że całą rodziną wyruszą na wyprawę do Amazonii, żeby dzieci oduczyły się trochę ludzkiej wygody i zasmakowały życia prawdziwych, dzikich ptaków. Blue oczywiście jest do tego trochę sceptycznie nastawiony, ale kieruje się zasadą "wściekła żona gorsza od cyklona". ("Cyklona" zamiast "Cyklonu" to specjalne zastosowanie, aby się rymowało). Po dotarciu do Amazonii dokonują niesamowitego odkrycia, a mianowicie znajdują stado ar modrych. Wtedy zaczyna się cała akcja. Zazdrosny, udomowiony Blue nie umie wpasować się w resztę, a Julia odnajduje swoją rodzinę. Oczywiście nie może zabraknąć Nico i Pedra, którzy organizują wielki karnawał.

Link do bajki ---> KLIK!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo mocno dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli zostawisz link do swojego bloga, możesz mieć pewność, że do niego zajrzę.
Koniecznie napisz, jeśli zaobserwował(a/e)ś mój blog.

Jestem otwarta na wszelkie sugestie. Jeśli uważasz, że coś powinnam zmienić - koniecznie mi to napisz, a na pewno wszystko dokładnie rozważę. Jeśli w moich tekstach pojawiają się jakieś błędy - również mnie o nich poinformuj.