1 maj 2015

"Czarny łabędź"

"Czarny Łabędź" 

Tytuł oryginału: "Black Swan"
Rok: 2010
Gatunek: Dramat, Psychologiczny
Reżyseria: Darren AronofskyOd razu zaznaczam, że "Czarny łabędź" nie jest dla ludzi, którzy nie podchodzą poważnie do filmów i nie rozumieją ludzkiej psychiki. Oglądając tą ekranizację jesteśmy zmuszani do ciągłego analizowania. Sama akcja jest bardzo zagmatwana, czasami nie wiadomo co jest prawdziwe, a co jest fikcją. To bardzo dobrze, bo mamy okazję zobaczyć świat oczami osoby psychicznie chorej. Łatwiej jest nam wtedy sobie uświadomić jak takim ludziom może być ciężko w życiu i do czego może doprowadzi nie leczenie choroby. Sama historia jest przepięknie opowiedziana i przedstawiona. Bo co może być piękniejszego od pokazu teatralne ukazanego baletem.
O akcji:
Trudno jest dokładnie opisać akcję filmu, bo jest bardzo skomplikowana.
Nina (Natalie Portman) bardzo chce zagrać główną rolę w "Jeziorze Łabędzim", ale żeby tego dokonać musi wcielić się w rolę "Białego łabędzia" i "Czarnego łabędzia". Pierwsza z ról wychodzi jej bardzo dobrze, ale wciąż nie może się utożsamić z "Czarnym Łabędziem". Dokłada wszelkich starań, żeby jak najlepiej zagrać swoją rolę co prowadzi do choroby psychicznej. Jej objawami jest przede wszystkim to, że Nina widzi kobietę całkowicie wyglądającą jak ona.

Link do filmu -----> KLIK!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo mocno dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli zostawisz link do swojego bloga, możesz mieć pewność, że do niego zajrzę.
Koniecznie napisz, jeśli zaobserwował(a/e)ś mój blog.

Jestem otwarta na wszelkie sugestie. Jeśli uważasz, że coś powinnam zmienić - koniecznie mi to napisz, a na pewno wszystko dokładnie rozważę. Jeśli w moich tekstach pojawiają się jakieś błędy - również mnie o nich poinformuj.