1 maj 2015

"John Wick"

"John Wick" 

Rok: 2014
Gatunek: Thriller, Akcja
Reżyseria: David Leitch, Chad Stahelski
"John Wick" jest typowym filmem akcji, w którym występuje bardzo duża ilość ofiar. Tyle samo osób zginęło w prawdziwym życiu, w Strefie Gazy, w jednym dniu. Ekranizacja pokazuje, że złych ludzi grających wbrew zasadom zawsze spotyka marny koniec, a zadzieranie z nieodpowiednimi osobami prowadzi do tragedii. Tak więc głównym motywem całej projekcji jest uczciwość. Jest też kilka zabawnych żartów, ale ogółem cały film kieruje się raczej czarnym klimatem. Dominuje tam brutalność i w sumie brak poszanowania wobec drugiego człowieka.
O akcji:
John (Keanu Reeves) po śmierci żony jest całkowicie załamany. Do tej pory prowadził spokojne życie byłego płatnego mordercy. Po ukochanej został mu jedynie pies, którego od niej dostał. Podczas jednej z przejażdżek na stacji benzynowej zaczepiają go pewni gangsterzy. Chcą od niego odkupić auto, którego John ani myśli oddać. Zdenerwowany Iosef (Alfie Allen) w ramach zemsty włamuje mu się w nocy do domu i zabija jego jedyną pozostałość po żonie - psa, przy okazji raniąc Johna. Wtedy były morderca wraca do swojej dawnej pracy, by dokonać okrutnej zemsty.

Film nie jest jeszcze dostępny na Internecie.

1 komentarz:

  1. Jak będzie już dostępny to dasz linka? :*

    OdpowiedzUsuń

Bardzo mocno dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli zostawisz link do swojego bloga, możesz mieć pewność, że do niego zajrzę.
Koniecznie napisz, jeśli zaobserwował(a/e)ś mój blog.

Jestem otwarta na wszelkie sugestie. Jeśli uważasz, że coś powinnam zmienić - koniecznie mi to napisz, a na pewno wszystko dokładnie rozważę. Jeśli w moich tekstach pojawiają się jakieś błędy - również mnie o nich poinformuj.