1 maj 2015

"To właśnie miłość"

"To właśnie miłość" 

Tytuł oryginału: "Love Actually"
Rok: 2003
Gatunek: Komedia romantyczna
Reżyseria: Richard Curtis"To właśnie miłość" jest filmem opisującym kilka różnych "rodzajów" miłości, ale wszystkie odnoszą się do tej jednej, a mianowicie - prawdziwej. Przedstawionych jest kilka sytuacji i scen różnych bohaterów popadających w tę chorobę zwaną miłością, a cała akcję dopełnia miły świąteczny klimat. Bo przecież Święta to czas magiczny. Film jest pełen morałów i symboliki, więc radzę oglądać go bardzo uważnie. Miłość przedstawiona w ekranizacji jest w pewnym sensie wyimaginowana i wyolbrzymiona, żeby całość była po prostu zabawnym filmem. Warto dokładnie przyglądać się tym różnym historią, bo choć uczucie w każdej jest inaczej przedstawione, to jednak wszędzie takie samo i posiada jedno określenie. Pokazana jest miłość przyjacielska, z wysoko postawionym mężczyzną (premierem), dziecięca, pośmiertna, rozrywkowa, nieszczęśliwa i wygasła, a także taka z przypadku oraz niema. Generalnie jest to produkcja zdecydowanie warta obejrzenia choćby z tego względu, że możemy się wiele z niej nauczyć, a wszystko to w ciekawym komediowo - świątecznym klimacie. Kolejny raz magia Świąt działa cuda.
O akcji:
Ciężko jest opisać wszystkie przedstawione historie. Jedną z nich jest sytuacja premiera (Hugh Grant), który z początku nie chciał się zakochiwać, bo twierdził, że przeszkadza to w prowadzeniu spraw politycznych, jednak wkrótce oczarowuje go śliczna i miła sekretarka Natalie (Martine McCutcheon). Drugą historią jest sytuacja starego piosenkarza Billy'ego (Bill Nighy), który powraca do rynku. Jest to miłość przyjacielska z jego menadżerem Joe (Gregor Fisher). Kolejną jest miłość Juliet (Keira Knightley), która wyszła za mąż za Petera (Chiwetel Ejifor) nie zdając sobie sprawy, że jego przyjaciel, Mark (Andrew Lincoln) potajemnie się niej podkochiwał. Miłość małego chłopca Sama (Thomsa Brodie-Sangster) do koleżanki  ze szkoły Joanny (Olivia Olson). Oraz wiele, wiele innych. Jakich? Przekonajcie się sami.

Link do filmu ----> KLIK!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo mocno dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli zostawisz link do swojego bloga, możesz mieć pewność, że do niego zajrzę.
Koniecznie napisz, jeśli zaobserwował(a/e)ś mój blog.

Jestem otwarta na wszelkie sugestie. Jeśli uważasz, że coś powinnam zmienić - koniecznie mi to napisz, a na pewno wszystko dokładnie rozważę. Jeśli w moich tekstach pojawiają się jakieś błędy - również mnie o nich poinformuj.