6 wrz 2015

"Kolekcjoner kości"


"Kolekcjoner kości"

Tytuł oryginału: "The Bone Collector"
Rok: 1999
Gatunek: Thriller, Kryminał
Reżyseria: Phillip Noyce
Film jest naprawdę szczerze warty polecenia. To typowy kryminał, który jednak cały czas trzyma w napięciu. Zmusza do myślenia i samodzielnej próby rozwiązania zagadki, która jak się okazuje jest bardzo zawiła i zagmatwana. Ekranizacja jest ciągłą walką na czas. Cały film oparty jest na książce Jeffery'ego Deavera. Warto też dodać, że główne role są bardzo dobrze dobrane, a aktorzy, który je przedstawiają świetnie wypełniają swoją rolę. Generalnie w produkcji dzieje się tyle rzeczy w krótkim czasie, że widz nawet nie ma czasu myśleć i doszukiwać się jakichkolwiek niedociągnięć, więc tak samo i ja żadnych nie zauważyłam. W filmie możemy też zobaczyć jak tragedia (związana tutaj z paraliżem detektywa) może zmienić człowieka, aż na tyle by myślał o samobójstwie. Warto zwrócić uwagę, jak nowa sprawa przydzielona wybitnemu kryminologowi, który myśli o skończeniu własnego żywota, potrafi dodać otuchy i zmienić jego plany, pomóc powrócić na nowo do życia.
O akcji:
Jeden z najlepszych kryminologów, detektyw Lincoln (Denzel Washington) ulega wypadkowi i zostaje prawie całkowicie sparaliżowany. W tym momencie może się wydawać, że kończy się jego kariera, a on sam zaczyna planować samobójstwo. Nagle w mieście zaczyna grasować psychopatyczny, seryjny morderca. Bezradna policja prosi o pomoc detektywa. W rozwikłaniu zagadki pomaga mu młoda policjantka - Amelia (Angelina Jolie) - w której Lincoln widzi wielki potencjał. Zabójca z każdą kolejną ofiarą podkłada coraz to nowe, bardziej skomplikowane zagadki. Policjantka i kryminolog muszą szybko je rozwikłać, żeby zapobiec kolejnym ofiarom.

Link ---> KLIK!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo mocno dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli zostawisz link do swojego bloga, możesz mieć pewność, że do niego zajrzę.
Koniecznie napisz, jeśli zaobserwował(a/e)ś mój blog.

Jestem otwarta na wszelkie sugestie. Jeśli uważasz, że coś powinnam zmienić - koniecznie mi to napisz, a na pewno wszystko dokładnie rozważę. Jeśli w moich tekstach pojawiają się jakieś błędy - również mnie o nich poinformuj.